Leczenie wad zgryzu

Piękne zęby muszą mieć nie tylko odpowiedni kolor, ale też i właściwy kształt. Jedną z cech tego idealnego uśmiechu jest bowiem prosty, doskonały zgryz, którym nie każdy może się niestety pochwalić. Go akurat szczoteczka do zębów nie da rady w żaden sposób poprawić, dlatego jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest założenie aparatu ortodontycznego. Obecnie z tej metody walczenia z krzywym zgryzem korzystają nawet największe gwiazdy światowego formatu, więc przestała być ona krępująca i wstydliwa.
Zakładaniem i dobieraniem aparatów ortodontycznych zajmują się oczywiście sami ortodonci.

Ocena wady

To do ich gabinetów powinna trafić każda osoba, której zgryz nie jest do końca poprawny i nie prezentuje się odpowiednio. Ortodonta będzie mógł przyjrzeć mu się z bliska i ocenić jego stan rzeczywisty, nieraz wykonując pacjentowi dodatkowe zdjęcia szczęki, a potem analizując je razem z nim. Jeśli dojdzie on do wniosku, że człowiekowi przydałby się aparat ortodontyczny, zacznie już go dla niego projektować, podczas gdy sam pacjent będzie musiał zająć się leczeniem swojego uzębienia. Aparatu ortodontycznego nie można bowiem założyć na te zęby, w których występują choćby najmniejsze ubytki.

Odpowiednia szczoteczka i mycie

Skoro szczoteczka do zębów i z nimi nie da sobie rady, przyszły właściciel sprzętu naprawiającego krzywy zgryz musi czym prędzej udać się do swojego dentysty i u niego zaleczyć wszystkie zęby, by potem powrócić do gabinetu ortodontycznego. Umówi się w nim już na wizytę, przy której będzie zakładany aparat ortodontyczny, by następnie wracać do niego regularnie, przeważnie co miesiąc, w celu skontrolowania procesu leczenia krzywego zgryzu. Ortodonta cały czas musi go bowiem nadzorować.

Parę lat temu, gdy aparaty ortodontyczne nie były jeszcze aż tak popularne, ludzie raczej nie chcieli ich sobie zakładać. Nie robili tego wyłącznie ze względu na ich wysoką cenę, ale też dlatego, że bali się, iż będą wyglądać z nimi śmiesznie. Teraz tego akurat nie trzeba się w ogóle obawiać, bo aparaty są już wręcz modne.