Najnowsze badania związane z elektronicznym paleniem

Krajowy monit o e-palaczach ukazał się w końcu ku uciesze palących e-papierosy, doniesienia bowiem zdecydowanie działają na ich korzyść i będą niezłym kontrargumentów do przeciwników e-palenia.  Miesiąc temu opracowano raport, który opowiada o ”stare” wyroby tytoniowe oraz nowoczesne E- fajki w świetle badań naukowych. Opublikowano je przez kierownik Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego UM. Meldunek zlecił instytut szkodliwości aby pokazać cechami nie tylko prawnikom. Na stronie internetowej znajdziemy całościowy monit. Z pewnością opłaca się zapoznać.

Urządzenia do e-palenia

grzałka z e-papierosaAle w przypadku, kiedy nie macie czasu na czytanie dajemy co istotne. Generalnie urządzenie do e-palenia przypomina urządzenie do inhalacji. Rzeczywiście, że jedno podobne jak w zwykłym papierosie to metoda używania. Najwyraźniejszą odmiennością między normalnym i super nowoczesnym jest nieobecność spalania. Miejcie na uwadze – to bardzo znaczące, jeżeli analizujemy szkodliwe działanie konkretnego produktu.

W tym przypadku ten proces, to w czasie wspomnianego procesu pojawia się mniej więcej pięciu i pół tysiąca szkodliwych elementów chemicznych. W sytuacji kiedy nie mówimy tej akcji w rezultacie daje, że mniej szkodliwy jest dla nas substancja liquidu do e-papierosa. Nie tak dawno europejska Organizacja w kwestii Zdrowia wydała listę danych dziewięćdziesięciu elementów występujących w dymie papierosów, jakie uważa się za szkodliwe.

Chemia w liquidach?

Tylko siedem związków z tej grupy pojawia się w wytwarzanym z liquidów. Są to m.in. acetaldehyd i nikotynę. w oparach e-papierosa nie ma złożonych elementów, które są normalnym składnikiem substancji smolistych pochodzących z papierosa konwencjonalnego oraz ołowiu. Osoby nałogowo palące i uzależnione od groźnej nikotyny, zmieniające z tradycyjnych wyrobów tytoniowych na e-papierosy połykają zdecydowanie mniej związków chemicznych w zestawieniu substancji z dymu papierosa.

Jest nieźle? No jest – i tego chcą nam zabronić! Czy ktoś mi powie, gdzie tu jest sprawiedliwość. Najgorsze jest to, ze nawet jeśli to zabronią to handel dalej będzie kwitnąć, tylko będzie nielegalny. I co? Beda ludzi zamykać w więzieniach za palenie e-papierosów, które są nieszkodliwe zupełnie ( w przeciwieństwie do legalnych zwykłych fajek)? Sam jestem ciekawy jak dalece zajdzie ta sprawa i tak to się skończy w tym naszym kraju pełnym absurdów, to juz chyba nic mnie nie zdziwi.

Comments are closed.