Eeee… Papieros?

Jeśli palicie, to znaczy, że macie duuużo kasy… W obliczu katastrofalnego wręcz zwiększenia cen papierosów i tytoniu do skręcania, setki palących rozpoczęło wyglądać innej możliwości w formie e-fajek. E-papieros to urządzenie, które można przyrównać papierosków i daje parę wodną, która wygląda jak dym papierosów. Sprzedawane są przeróżne wersje e-papierosów, począwszy od tych, które są jak kropla wody jak zwykłe po przerysowanych modeli. Sprzeczność leży w tym, że im ma więcej centymetrów  wynalazek, tym  lepsza pojemność baterii i olejek nikotyny, który dłużej będzie działał, a tymczasem malutkie e-papierosy zbyt szybko ”wypalają się”, choć na pewno są bardziej wygodne w użyciu. Aby e-papieros w pełni przypominał jak stary papierosek, część e-fajek na zakończeniu mają ulokowaną mini lampkę, która włącza się zawsze gdy palimy i udaje żar tradycyjnego fajka.

Czy to źle smakuje?

Dlatego właśnie, że masa ludzi postrzega z niesmakiem i w niekorzystnym kontekście wyraz papieros, wielu z korzystających z tego e- papierosa zwie go także elektrycznym inhalatorem nikotyny. Inhalator dlatego, że stosowanie e- papierosa nie stwarza niebezpiecznego dymu, a tylko bezwonną i neutralną parę. Następnym motywatorem jest fakt, że nie jest to papieros, ale urządzenie tworzący bezwonną parę z specjalnej cieczy, który ma w sobie (choć niekoniecznie nikotynę.

Budowa e-papierosa cały czas się zmienia

E-papieros składa się z 3 głównych części składowych: baterii, które przecież możemy podładować w razie potrzeby, z specjalnego aerozolu, który wytwarza ciepło i odparowuje specjalną ciecz i specjalnych typów pojemniczków, które są pełne olejkiem o wymaganej ilości substancji zwanej nikotyną. W centrach handlowych oferowane są wkłady mające do mniej więcej trzydzieści pięć substancji na mililitr, jednak są do kupienia również takie, które są wolne od nikotyny. E-papieros ponadto ma organiczny składnik glikolu propylenowego lub roślinną glicerynę -właśnie z tych składników robi się para. Producenci podkreślają, że substancja ta nie jest w żaden sposób zagrażająca zdrowiu dla kogokolwiek, a nawet na odwrót… Olejki do e-papierosów czasem zawierają pierwiastki aromatyzujące, które dodają pięknego zapachu paleniu. Mamy różne smaki: klasyczne papierosy, ulubione owoce takie jak truskawki czy gruszki, a też aromaty espresso, mentolu. Jest w czym przebierać – jedynie musimy wpaść do dobrego sklepu w sieci z elektronicznymi papierosami lub przejść się do stacjonarnego i sprawdzić co tam mamy. Nie wiem czy już wiecie, ale niedługo wygoda elektronicznego papierosa pewnie gdyż w życie zostaną wdrożone zmienione przepisy co do nich. Mimo wszystko wciąż  wyprzedzać będą zwykłe fajki. Cóż – koszt paczki, bezwonna para wodna i obniżona szkodliwość dla zdrowia przecież robią swoje.

Comments are closed.