E-plusy e-papierosa. Czy są minusy?

Palenie na pewno nie jest zdrowe, wie to każdy, zarówno palacz, jak i osoba, która nigdy nie wpadła w szpony nałogu. Cóż, ale jednak nałóg – jak już nas złapie, to często potem nie mamy zbyt wiele do gadania i po prostu już musimy palić, nie umiemy poradzić sobie ze straszną ochotą na papierosa. Po prostu nie jesteśmy w stanie tego opanować i tyle. Musimy palić – straszne trochę, ale niektórzy wcale nie chcą rzucać.

To, co przekonuje mnie do rzucania palenia są wydatki z nim związane, obecnie paczka tradycyjnych papierosów kosztuje kilkanaście złotych więc jest to dość ważna kwestia. Miała w tym mi pomóc specjalna aplikacja na smartphona, która oblicza ile pieniędzy oszczędzamy od dnia rzucenia, po uprzednim wprowadzeniu kilku informacji o nas (przede wszystkim jakie papierosy palimy i jak często).

Ile można przyoszczędzić?

papierosWłącza się ją kiedy decydujemy się rzucić, a ona aktualizując się codziennie pokazuje nam ile już zaoszczędziliśmy. Paląc jedną paczkę dziennie, a podczas dni bardziej stresujących czy podczas wydarzeń towarzyskich nawet więcej, łatwo można obliczyć wydatek rzędu powyżej czterech tysięcy złotych w skali roku. Do tego należy doliczyć dodatkowe akcesoria związane z paleniem: zapalniczki, zapałki oraz coś co likwiduje nieświeży oddech: gumy do żucia czy odświeżacze do ust.

Czy nie lepiej byłoby wydać taką sumę na lot do egzotycznego kraju? Ratunkiem dla sknerusów, którzy nie chcą rezygnować z przyjemności palenia, z rytuałów z nim związanych, są e-papierosy, dzięki którym da się zaoszczędzić całkiem pokaźne sumy. Szacuje się, że wydatki e-papierosów są o połowę niższe niż te związane z prawdziwymi papierosami.

Komfort palenia jest najważniejszy

Poza tym nie musimy już dłużej martwić ciągłym żuciem gum czy używaniem odświeżaczy za każdym razem gdy po paleniu czujemy dyskomfort z nieświeżym oddechem; walka z nieprzyjemnym oddechem też może być dodatkowym wydatkiem związana z paleniem, tak samo jak częstsze usuwanie kamienia nazębnego. Natomiast palenie e-papierosów nie pozostawia nieprzyjemnego trwałego zapachu w ustach, jest prawie bezwonny i również nie zostawia zapachu na ubraniach lub w pomieszczeniach, w których palimy.

W końcu będzie wyczuwalny nasz zapach perfum czy szamponu. Wprawdzie samo urządzenie nie jest bardzo tanie, ale jest to jednorazowy większy wydatek z nim związany. Jednak zakup takiego elektronicznego papierosa zwraca się bardzo szybko, a zaoszczędzonymi pieniędzmi będziemy mogli się ciesząc wydając na coś innego niż na tradycyjne papierosy.

Comments are closed.