E-papieros znika z miejsc publicznych?

Przebywając w pracach, szkołach lub domach nałogowi palacze często mają ten problem, że gdy nadchodzi wielka ochota na zapalenie papierosa nie mogą tego zrobić, ponieważ znajdują się w pomieszczeniu a wyjście nie jest w tym momencie możliwe. E-palenie cechuje wygoda, bo elektroniczny papieros możliwy jest do użytkowania wewnątrz pomieszczeń bez obaw o to, że ktoś będzie miał pretensję. Dzięki badaniom przeprowadzonym przez Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne wiadomo, że w przypadku e-papierosów nie ma biernych palaczy i para, która jest wytwarzana nie jest szkodliwa dla ludzkiego organizmu praktycznie wcale. Jej działanie oparte jest głównie na glicerynie oraz glikolu propylenowym więc związkach, które nie są wpisane na żadną listę substancji szkodliwych.

Zdrowie elektronicznych palaczy a przepisy

palenie elektroniczneAspekty zdrowotne to kwestia w której zdecydowanie wygrywa elektroniczny papieros, ponieważ nie jest konieczne wdychanie kilku tysięcy toksycznych i rakotwórczych związków jak w przypadku standardowego palenia, a do kolejnych zalet od momentu przejścia na e-palenie można zaliczyć pozbycie się dolegliwości czyli tzw „kaszel palacza”, który towarzyszy wszystkim nałogowcom oraz ogólna poprawa kondycji fizycznej naszego organizmu. Kilka dni od wypalenia ostatniego papierosa do normalności powracają osłabione do tej pory zmysły węchu i smaku, a po kilku tygodniach płuca rozpoczynają proces regeneracji tzn. powoli odrastają rzęski odpowiedzialne za oczyszczanie płuc oraz zaczyna się proces detoksykacji czyli wydalania toksyn z organizmu i w tym okresie koniecznie jest spożywanie większych niż zwykle ilości wody mineralnej. Rzucanie palenia wiąże się z głodem nikotynowym i elektroniczny papieros znów okazuje się tutaj pomocny dlatego, że dzięki zawartej w liquidach nikotynie możliwe jest kontrolowanie dolegliwości z tytułu skutków ubocznych rzucania palenia takich jak uczucie zmęczenia, swędzenie dziąseł, kłopoty z usypianiem i tak dalej.

Brak konkretnych rozwiązań

Dodatkowo dzięki imitowanemu procesowi palenia rzadziej powrócimy do klasycznego papierosa podczas wielkiej ochoty na palenie. Nałogowi palacze doskonale zdają sobie sprawę jak bardzo kosztowny jest ich nałóg i miesięczne „zaspokajanie” się, bo 30 dni to kwota rzędu 600zł, a w rocznym rozrachunku dochodzi już do ponad 5 tysięcy złotych! Elektroniczny papieros wraz z koniecznymi do jego używania olejkami jest o połowę tańszy i proszę uwierzyć – po półrocznym detoksie od palenia tytoniu kwoty te będą zauważalne i gdy zostaną wydane w inny, racjonalny sposób np. karnet na basen lub siłownię przyniesiemy wiele korzyści samym sobie zamiast tylko szkodzić i skracać życie!

Comments are closed.