E-papierosy pomagają rzucić palenie!

Od dawien dawna miliony ludzi na świecie boryka się z problemem, który najczęściej nabywany jest dobrowolnie w latach młodzieńczych – palenie tytoniu. Dla osoby palącej kilkanaście papierosów dziennie przez wiele lat sama myśl o rzuceniu przyprawia o gęsią skórkę, ponieważ dla wielu „chcieć nie znaczy móc” i tłumaczy się ten fakt tym, że każda próba rzucenia palenia kończy się fiaskiem.

Wspomaganie rzucania palenia

Elektroniczny papieros, który wydaje się być idealnym środkiem wspomagającym rzucanie palenia spełni swoją rolę tylko przy odpowiednim nastawieniu, ponieważ w wielu przypadkach rezultaty są zupełnie odwrotne od zamierzonych. Około pięć minut „wapowania” (zaciągania się parą) e-papierosa porównywalne jest do wypalenia około połowy normalnego papierosa, a więc wiadomo, że nałogowy palacz będzie odczuwał niedosyt i elektroniczny towarzysz będzie używany nieco dłużej. Głód nikotynowy najsilniejszy jest w pierwszych dniach ew. tygodniach od zgaszenia ostatniego peta i właśnie w tym czasie e-palenie praktykowane jest najczęściej. Waperzy mają o tyle dobrze, że w przeciwieństwie do klasycznych fajek papieros elektroniczny może być używany w pomieszczeniach, a para, która się z niego wydobywa nie jest szkodliwa w przypadku osób trzecich.

Szkodliwość płynów do e-papierosa

model e-papierosaTemat szkodliwości liquidów wymaga ciągłych badań, ale na dzień dzisiejszy wiadomo już dzięki Amerykańskiemu Towarzystwu Kardiologicznemu, że są one od 10 do 450 razy (w zależności od producenta) mniej szkodliwe niż standardowe papierosy. Niestety, ale w niektórych olejkach można znaleźć substancje takie jak aldehyd octowy oraz nitrozoamina, które są rakotwórcze dlatego też za każdym razem warto sprawdzać ulotki liquidów by w przyszłości nie zachorować przez własną głupotę. Osoba starająca się pożegnać nałóg tytoniowy powinna mieć świadomość tego, że papieros elektroniczny to tylko chwilowa odskocznia od zwykłego palenia aby po kilku tygodniach e-palenia całkowicie przestać to robić.

Brak szkodliwości?

W przypadku braku zdolności samokontroli oraz realizacji postawionych sobie celi dobrym posunięciem jest udanie się do apteki w celu znalezienia innych środków wspomagających rzucanie palenia, ale tak jak wspominałem wcześniej żeby przedsięwzięcie miało sens potrzebna jest niesłychana motywacja i samozaparcie. E-papierosy od 2009 roku w samej Polsce znalazły blisko 2mln zwolenników, a każdy dzień to nowe, zainteresowane osoby. Takie statystyki opublikowano na tym blogu o e-papierosach. Palenie tytoniu jak i liquidów nie przynosi nic dobrego, bo jedno i drugie jest szkodliwe więc zamiast tego lepiej pójść pobiegać lub zjeść coś zdrowego, bo zdrowie zawsze na pierwszym miejscu!

Comments are closed.