Najpopularniejsze liquidy na polskim rynku

Twój liquid do e-papierosa może nie mieć w ogóle nikotyny. Ciekłe nośniki są niezbędne do zapewnienia właściwego smaku i smaków. Dzięki temu e-palenie może stać się naprawdę przyjemne. Glikol propylenowy i gliceryna roślinna są dwiema cieczami nośnymi, które stosuje się do rozcieńczania liquidu do pożądanej wytrzymałości. Obie mają niskie temperatury parowania i smak, który ledwo można wykryć. Posiadają istotne cechy, dzięki którym smaki e-cieczy mogą być naprawdę przyjemne.

Czym różnią poszczególne płyny do e-papierosów?

Zarówno detaliści, jak i producenci liquidów oznaczają najczęściej glikol propylenowy jako „PG” i glicerynę warzywną jako „VG”. Musisz przede wszystkim wiedzieć, że PG przewiduje cieńszą parę i produkuje wyraźniejsze smaki niż VG. Gliceryna warzywna produkuje z kolei nieco grubszą i słodszą parę. W kilku modelach e-papierosów, liquid zawierający tylko VG wypadało słabo, ponieważ ma trudności z gęstą cieczą przepływającą przez małe otwory naszego e-papierosa. Dlatego najlepsze będą e-papierosy zawierające mieszankę obu tych składników. Wiele firm tworzących e-ciecz stosuje mieszaninę PG i VG, aby utworzyć unikalne doświadczenie e-palenia.

palenie elektroniczneOdkryliśmy, że jednym z największych powodów, dla których palacze tradycyjnych wyrobów tytoniowych przechodzą na e-palenie, jest wiara, że e-papierosy są bezpieczniejsze od prawdziwych papierosów. Nie potrafię powiedzieć, czy e-papierosy są bezpieczniejsze niż tradycyjne papierosy. Chociaż przeprowadzono pewne badania, które wykazały, że papieros elektroniczny jest bezpieczniejszy od tradycyjnego, nie ma jednak wystarczających dowodów, aby dojść do prawdziwego wniosku. Wszystko co możemy zrobić to oprzeć nasze założenia na tym, że że kilka typów smaków liquidów zostały rzeczywiście przetestowane pod kątem bezpieczeństwa.

Czy liquidy są bezpieczne?

Na przykład stosowanie diacetylu w niektórych liquidach, może być przyczyną do przerwania e-palenia. Podczas gdy dwuacetyl jest znany substytutem beztłuszczowym stosowanym w maśle i innych produktach spożywczych, a zatem jest bezpieczny w konsumpcji. Należy jednak pamiętać, że może być bardzo niebezpieczny jeśli będziemy wdychać go w dużych ilościach. Wykaz badań dotyczących płynów do e-papierosów znajdziecie tutaj: http://e-palacze.net/ranking-20-badan-nad-e-papierosami-czesc-2/

Może też spowodować nieodwracalne uszkodzenie płuc. Dlatego wielu producentów liquidów zmniejszyło ilość diacetylu lub nawet całkowicie go wyeliminowało. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie czytać lista składników znajdującej się w naszej e-cieczy. Dzięki temu papieros elektroniczny będzie z pewnością bezpieczniejszy dla naszego zdrowia. Innym potencjalnym problemem niektórych e-cieczy jest fakt, że zawierają one wyciągi z prawdziwego tytoniu. Będzie ciężko znaleźć e-płyny, które w ogóle nie zawierają tytoniu.

Comments are closed.