Dyskusje o e-paleniu

Nowy produkt mający za zadanie pomóc korzystającemu uwolnić się od nałogu nikotynowego szybko wzbudził zainteresowanie. To dobre i to negatywne. Od dłuższego czasu można zauważyć powoli tworzący się konflikt dotyczący produktu e-papieros. Dotyczy to jego domniemanego braku ujemnego wpływu na zdrowie i zastosowaniu. Kto ma rację i dla czego rząd do tej pory nie wprowadził żadnych regulacji?

Zalety

Papieros elektroniczny przyciąga klientów i nowych fanów dzięki swojej już dobrze znanej skuteczności, a także modnemu wyglądowi.  Badania wykazały, że aż 60% użytkowników urządzenia e-papieros ostatecznie skończyło z paleniem. Zaś po jakimś czasie nie musiało również już używać samego e-papierosa. To wszystko dzięki możliwości regulowania ilości nikotyny w e-liquidzie (płynie zawierającym glicerynę, glikol propylenowy oraz nikotynę) w zależności od zapotrzebowania. Ostatecznie można używać już samej „zerówki” świadczącej o braku potrzeby przyjmowania nikotyny przez organizm. Poza funkcjami praktycznymi elektroniczny papieros zasłynął jako nowy ,niepowtarzalny gadżet- tzw. must have. Można zakupić zestaw w fantazyjnych kolorach, kształtach i dokupować do niego naklejki, smycze oraz etui. E-papieros może stać się nami.

Wady

Winny? Wiele głosów twierdzi, że wkrótce poznamy prawdziwą twarz e-palenia. Jednak będzie już za późno ,by coś zdziałać. Przeciwnicy urządzenia e-papieros nie wierzą w jego właściwości zdrowotne i brak substancji szkodliwych dla organizmu. Nie zgadzają się na korzystanie z niego w miejscach publicznych i oburzają się na widok niepełnoletnich z urządzeniem e-papieros w dłoni. Starają się wpłynąć na rząd i zmusić go w końcu do podjęcie jakiejkolwiek decyzji, ponieważ do tej pory nie opowiedział się po żadnej ze stron. Papieros elektroniczny jest wielką niewiadomą, ale czy w rzeczywistości jest bombą czy uwolnieniem od nałogu?

Regulacje prawne

Mimo ,że w Polsce dotąd nie ustalono jeszcze planu działania i wstępnych regulacji, to inne państwa już takowe posiadają. Dania postanowiła wprowadzić e-liquidy na receptę. Sam e-papieros jest ogólnodostępny, jednak wkład można dostać jedynie w aptece. Holandia zakazała reklamowania tych urządzeń, ale sprzedaż jest możliwa. Brazylia, Australia i Hongkong wprowadziły kategoryczny zakaz posiadania i użytkowania z produktu e-papieros, zaś Wielka Brytania i Stany Zjednoczone zezwoliły na korzystanie z urządzenia według własnej woli chęci. W którą stronę zwróci się Polska? Zaaprobuje ich istnienie czy wyrzuci z obiegu? Odpowiedź poznamy już niedługo.

Comments are closed.